Wyszukiwarka

Mg12 Sport kąpiel magnezowa - 1kg

Cena:15.90
Kod:MG-PM-1
Towar niedostępny

Mg12 Sport - regenerująca kąpiel magnezowa, łagodzi objawy przetrenowania i odptęża po wysiłku.

 

 

 

Linia SPORT produktów marki Mg12 to najprostsza i najbardziej efektywna metoda regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku, takim jak długi bieg, kardio czy trening aerobowy. Zawarty w nich magnez wchłaniany jest przez skórę - najlepszą metodę przyswajania tego pierwiastka. Regularne stosowanie produktów linii SPORT ułatwi Twojemu ciału powrót do równowagi oraz regenerację mięśni i stawów, a Twój organizm uzupełni niedobory jednego z najważniejszych pierwiastków niezbędnych do jego prawidłowego działania.

 

 

 

Płatki magnezowe są podstawowym produktem linii SPORT. Wykorzystywane są do przygotowania tzw. kąpieli magnezowych, które stosowane systematycznie po wysiłku są szybką i nieskomplikowaną metodą regeneracji organizmu, suplementacji magnezem oraz przywróceniem równowagi energetycznej. Płatki stanowią naturalną bazę dla innych produktów marki Mg12. Zostały przebadane dermatologicznie i uzyskały certyfikat bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

Do czego służą płatki?

 

Magnezowe płatki do kąpieli do stosowania w zwykłej wannie. Po półgodzinnej kąpieli regeneracyjnej Twoje ciało - zmęczone po treningu, biegu lub innym wysiłku fizycznym - odczuje ulgę i naładowane zostanie energią, a umysł będzie zrelaksowany.

 

Pochodzenie

 

Opakowanie zawiera najczystszy magnez naturalnego pochodzenia, wydobywany w formie biszofitu, minerału powstałego w epoce prehistorycznego permu ponad 200 milionów lat temu. Zawarty w nim magnez oraz inne regenerujące związki działają na ciało człowieka odprężająco, a sam magnez wchłaniany jest przez skórę, uzupełniając jego niedobory.

 

Korzyści ze stosowania

 

Stosowanie kąpieli magnezowych jako metody na regenerację ciała oraz umysłu jest naturalnym i najbardziej efektywnym sposobem na wchłanialność magnezu przez organizm człowieka. Idealnie, gdy korzystasz z takich kąpieli dwa razy w tygodniu, by odpowiednio często dostarczać minerały swojemu ciału.

 

Kiedy stosować kąpiele?

 

Zawsze wtedy, gdy czujesz zmęczenie po wysiłku fizycznym - ostrym treningu aerobowym, kardio lub siłowym. Gdy przebiegniesz swój ulubiony dystans, albo przejedziesz dużo kilometrów na rowerze. Ale także wtedy, gdy czujesz zmęczenie i chcesz złagodzić stres po całym dniu pracy.

 

Produkty linii SPORT równie dobrze sprawdzają się przy regeneracji przewlekłych kontuzji stawowych i dolegliwości mięśniowych. Są idealnym rozwiązaniem dla rekonwalescentów dochodzących do pełnej sprawności po przebytych kontuzjach lub poważnych urazach.

 

 

Sposób przygotowania kąpieli

 

Wsyp pół kilograma płatków (połowę opakowania) do wanny z bardzo ciepłą wodą - około 38 stopni - i poczekaj, aż całkowicie się rozpuszczą. Aby kąpiel odniosła skutek, należy zanurzyć się w niej na minimum 20 minut, bez dodania płynu myjącego. Po kąpieli należy spłukać ciało bieżącą wodą.

 

 

 

 

Środki ostrożności: całkowicie naturalnym i bezpiecznym objawem jest odczuwanie lekkiego pieczenia i swędzenia. Jest to uczucie stopniowego przyzwyczajania się skóry do zawartych w kąpieli substancji i maleje ono wraz z czasem stosowania produktu. Produkt nie powinien mieć styczności ze skórą twarzy, a jeśli dostanie sie do oczu, należy przemyć je pod bieżącą wodą. Kąpieli nie należy stosować, gdy na skórze znajdują się rany bądź silne otarcia. Po każdorazowym użyciu, opakowanie należy szczelnie zamknąć przy wykorzystaniu specjalnego zamknięcia, gdyż dostanie się wigoci do wewnątrz zmniejsza skutecznośc działania magnezu. Płatki należy przechowywać w ciemnym i suchym miejscu, poza zasięgiem dzieci. Produkt nie jest wskazany do stosowania przez kobiety w ciąży oraz z nadciśnieniem ze względu na zalecany długi czas trwania kąpieli w gorącej wodzie.

 

 

 

Opakowanie: 1000 g wystarcza na 2 kąpiele.

 

Masa netto: 1000 g.

 

Składniki: chlorek magnezu.